Choď na obsah Choď na menu
 


Príbeh o Narutovi

16. 5. 2009

Naruto - príbeh Pred dvanástimi  rokmi zaútočil na skrytú Konohu (Listovú), "devítiocasý liščí démon Kyuubi". Ten dokázal jediným švihom svojich  chvostov ničiť hory a vyvolať tsunami. Zničil takmer celú dedinu. Potom predstúpil 4. Hokage a zapečatil Kyuubiho do novorodenca Naruta. Na následky tejto zapečaťovacej techniky však zomrel, a jeho miesto zaujal predošlí (3.) Hokage. Ten vydal vyhlásenie že nikto nesmie hovoriť o tom incidente, a nikto sa nesmie dozvedieť čo sa stalo (ani Naruto).

Uplynulo 12 rokov, Naruto vyrástol. O svojom prekliatí nemá ani páru, čo však neplatí pre ostatných dedinčanov, ktorí v ňom stále vidia to monštrum, ktoré zničilo ich domovy a povraždilo ich príbuzných.

 Práve kôli tomu je Naruto stále osamelý, bez priatelov, bez príbuzných, bez lásky. Aby na sebe upútal pozornosť, neustále vyvádza, provokuje koho môže, ale to jeho situáciu skôr priťažuje. Naviac je totálne neschopný, na akadémii len tak tak prelieza a ako jediný zo študentov už znova nezvládol maturitu. Zdá sa, že Naruto je od začiatku stratená existencia. Jediný, kto Naruta ako - tak berie na vedomie, je jeho učiteľ z Akadémie - Iruka, ktorému líščí démon tiež zabil rodičov. Iruka však kvôli tomu necíti k Narutovi hnev, práve naopak - v mladosti bol rovnaký ako Naruto a pozerá sa na chlapca ako na svojho syna alebo možno mladšieho brata. Je to práve on, kto Narutovi odhalí jeho desivé prekliatie a po drobnom incidentu s iným učiteľom dokonca nechá Naruta odmaturovať - a Naruto sa konečne dostane na správnu cestu naplniť svoj obrovský sen - stáť sa najmocnejším Hokagom. Keďže ninjovia bývajú v skupinách po troch k Narutovi ešte pridelili Haruno Sakuru, Uchihu Sasukeho a učiteľa Hatake Kakashiho.

Sasuke, rovnako ako Naruto, nemá rodičov. Sasuke bol vždy veľmi obľúbený hlavne u dievčat. Pochádza z Uchiha klanu a preto si všetci o ňom myslia že je úžasný. Naruta to veľmi štve, a vidí v Sasukem rivala.

V seriáli Naruto je množstvo súbojov kde Vás Ninjovia uchvátia fascinujúcimi technikami. Tiež je tu mnoho záplietok medzi postavami, mnoho obávaných zločincov ako napríklad Orochimaru ktorý uniesol Sasukeho a robí rôzne pokusy na ľuďoch (za svoj život už vystriedal 3 telá) alebo zabijácka organizácia Akatsuki medzi ktorých patrí napríklad Itachi ktorých vyvraždil celú svoju rodinu a mnoho ďalších.

Cesta však ešte bude poriadne trnitá, kaktusové polia z rozprávok Looney Tunes sa môžu ísť zahrabať poriadne hlboko. To že Naruto zvládol maturitu totiž nič neznamená. Ako nováčik (Genin - najnižšia úroveň ninju) je zaradený do tzv. týmu 7, kde musí plniť najrôznejšie misie, obvykle vysoko presahujúce jeho schopnosti. V každom prípade sa však celých asi 200 epizod netočí okolo jednotvárnych dobrodružstiev . Nie, pokial si myslíte toto (je to logické, predsa Naruto je ninja anime), asi budete poriadne prekvapení. Celkom skoro sa totiž rozvinie nadupaná dejová línia prepojujúca celý príbeh, ktorá vám nedá spať. Jednoducho nezaspíte, pokial neuvidíte další diel (pripravte se 3 týždne nespať).

Naruto je dielom Kishimota Mashasiho. Vychádza ako anime a manga a počet častí anime už presiahlo 250 častí + 4 filmy a stále vychádzajú ďalšie. Prvá séria Naruta končí na 220 časti, a začína nová - Naruto Shippuuden.

Originál príbeh Naruta (podľa mangy) končí niekde okolo 135. časti. Vtedy až do 220. časti sú takzvané fillery, ktoré nemajú vliv na nasledujúci diel a sú tam len preto, aby mali tvorcovia mangy dosť času na vytvorenie ďalších častí.